(050) 538-50-85
(096) 331-32-68

Як вибрати розкладачку

Розкладачка уявляє собою рухливе розкладне ліжко, яке після складання можна розмістити в багажнику автомобіля, коморі або на балконі.

Розкладні ліжка зазвичай дуже легкі і підходять як для дорослих, так і для дітей. Є моделі з матрацами, підголівниками і місткістю для двох чоловік. Деякі моделі оснащені колесами.


Типи розкладачок

Сучасні розкладачки по дизайну схожі на радянські переносні ліжка, які можна скласти або розібрати всього за кілька рухів. Однак нові моделі більш міцні, зручні, естетичні і практично не скриплять.


За призначенням розкладачки можна розділити на міські і туристичні. Перші - досить бюджетні і будуть корисні для приїзду гостей, можна легко розмістити в невеликій квартирі або в багажнику автомобіля. Туристична розкладачка настільки легка, що її можна скласти в невеликий чохол і взяти з собою в похід або на риболовлю. Вони міцніші, витримують великі ваги, а іноді мають більше ребер жорсткості.


У нормальних умовах підходяща розкладачка для літніх людей або пацієнтів не повинна перевищувати 45-50 см у висоту.


З чого зроблений каркас розкладачки

Міська розкладачка зазвичай виготовляється з міцної сталі і покривають фарбою на полімерній основі для запобігання утворення корозії.


Для туристичних розкладачок зазвичай використовується авіаційний алюміній, який є матеріалом, досить легким, щоб даний виріб можна було носити з собою.


Полотно для розкладачок. З чого роблять

Існує чотири основних типи полотна: класичні, пружинні, сітчасті і на ламелях.


Класичні розкладачки схожі на традиційні радянські: складаний сталевий каркас на який за допомогою пружин і отворів натягнута міцна поліпропіленова зносостійка тканина, призначена для похідних меблів. Це найлегша, проста і доступна розкладачка, але вона також сама незручна і швидше за інших ламається і приходить в непридатність через три-п'ять років. Тканина з часом розтягується і просідає, а матраци в комплекті зустрічаються рідко і зазвичай не знімні.


Поліпшена версія класичної розкладному ліжку-це варіант, в якому замість тканини використовується металева сітка замкнутого плетіння або пружини-змійки. На відміну від тканини, ці розкладачки забезпечують хороший повітрообмін. Вони важать більше, але міцніші і довговічніші.


Розкладачки на ламелях-найзручніший вид для сну і корисні для хребта. Замість полотна у них дерев'яні пластини. Ці пластини злегка прогинаються, але мають кращу амортизацію, краще розподіляють вагу і тримають хребет прямим.


У чому різниця між двоспальними розкладачками і розкладачками для дітей

Двоспальне виглядає як класична розкладачка, але насправді може вмістити і витримати двох чоловік. З точки зору розміру, це не мобільні пристрої, а скоріше полегшена версія стаціонарної розкладному ліжку.


Дитячі розкладачки часто використовуються в якості додаткових ліжок в дитячих садах, або в готелях в якості додаткового спального місця. Вони мають розмір і максимальна вага: 150-160 см в довжину, 25-30 см у висоту і важать не більше 60 кг на відміну від розкладачок для дорослих.


На яку вагу розраховані розкладачки

Розкладачки можуть витримувати від 100 до 250 кг в залежності від матеріалу і товщини використовуваної труби.


Вага, що витримується класичної розкладачкою зазвичай становить 100 кг, до 150 кг з сітками, до 120 кг з пружинами, і до 250 кг на ламелях. В середньому туристичні розкладачки розраховані на вагу до 180 кг.


Навіщо потрібен матрац на розкладачку

Матраци є найбільш корисним і зручним доповненням до розкладачка. З ними розкладачка стане більш об'ємною, а й більш комфортною. Ви не зможете обійтися без матраца, якщо у вас розкладачка на пружинах, сітці або ламелях: спати буде занадто незручно. Матраци зазвичай є стандартними і діляться в залежності від типу і товщини наповнювача.


Матраци з сучасних синтетичних матеріалів-кращий варіант. Вони мають гарну повітропроникністю, не горять, не вбирають запахи, еластичні і довговічні.


Другий варіант наповнювача-волокно, отримане із залишків текстильної промисловості-синтетичних волокон, бавовняних або напіввовняних волокон. Цей тип матраца коштує недорого, але його необхідно регулярно прати, провітрювати і сушити.

Стандартна товщина матраца складає 5 і 10 см.


Які переваги надає підголівник в розкладачці

Багато розкладачки оснащені підголівниками для зручності сну або можуть бути використані в якості полки. Такі моделі зазвичай оснащені колесами для полегшення процесу розкладання. Також таку розкладачку легше переміщати по підлозі не складаючи.